منابع مرجع
كتاب‌هاي مرجع به زبان‌هاي زنده‌ي دنيا در شهركتاب ابن‌سينا عرضه مي‌شوند. در اين بخش شما ضمن دسترسي به فرهنگ‌ها، دانش‌نامه‌ها، دست‌نامه‌ها و منابع مرجعي همچون اطلس‌ها، قادر به تجهيز كتابخانه‌ي خود هستيد. اين منابع به پرسش‌هاي اساسي شما پاسخ خواهد داد. برخي از اين منابع به شكل دي‌وي‌دي‌هاي چندرسانه‌اي عرضه مي‌شود كه از آن جمله‌اند: فرهنگ‌هاي فارسي و لاتين و همچنين بانك‌هاي اطلاعاتي نوشتاري و ديداري و شنيداري.
کتاب‌هاي آموزش زبان
افزايش آموزش‌گيرنده‌گان زبان‌هاي خارجي تمامي فروشگاه‌هاي عرضه‌كننده‌ي محصولات فرهنگي را ملزم به فروش اين محصولات كرده است. شهركتاب ابن‌سينا در همين جهت بخشي از فروشگاه را به عرضه‌ي چنين منابعي با كيفيت بالا اختصاص داده است. مراجعان در اين بخش به كليه‌ي منابع اعم از كتاب، فيلم و فرهنگ‌هاي الكترونيكي دسترسي دارند.
کتاب‌ هنري و نفيس
بسياري از خريداران ِ كتاب را علاقه‌مندان به مجموعه‌هاي تصويري‌، خوش‌نويسي، نگارگري و ديوان نفيس شعراي كهن شكل مي‌دهند. پاره‌اي ديگر كتاب‌هاي نفيس را بهترين هديه دانسته و هم‌ميهنان خارج از كشور توجه ويژه‌اي به كتاب‌هاي نفيسي دارند كه تاريخ و تمدن ايران را به جهانيان نشان دهد. كتاب‌هاي اين بخش با گسترده‌گي و گوناگوني لازم از بين بهترين ‌چاپ‌هاي داخل و خارج كشور تامين شده‌اند.
کتاب
معرفي و عرضه‌ي کتاب عمده‌ترين فعاليت شهرکتاب ابن‌سينا است. هفتاد درصد فعاليت‌هاي شهركتاب بر تهيه و فروش کتاب متمرکز است. مشتريان دائمي فروشگاه هنگام مراجعه به بخش كتاب با کتاب‌هايي كه به‌تازه‌گي منتشر شده‌اند آشنا شده و نياز خود را تامين مي‌کنند.

معمولاً براي مخاطبان كتاب پرسش‌هاي زيادي مطرح است: کدام ترجمه از يك اثر بهتر و کدام چاپ بدون غلط است؟ اين پرسش‌ها در شهر‌کتاب ابن‌سينا بي‌پاسخ نمي‌ماند. كارمندان اين بخش علاوه بر انتخاب و سفارش كتاب، سايت‌ها و نشريات معرفي كتاب را بررسي و گزيده‌اي از محتواي آن را به مراجعان ارائه مي‌دهند. هم‌چنين عناوين كتاب‌هاي فاقد موجودي را يادداشت كرده و پس از تهيه حتي‌الامكان به متقاضي تلفني اطلاع مي‌دهند. گاهي هم كارمندان شهركتاب از طريق نمايه‌هاي كتاب‌ها، موضوع مورد نياز خواننده را يافته و به او كتاب معرفي مي‌كنند. در اين بخش از شهركتاب مي‌توانيد انواع کتاب‌هاي داستان و شعر از ايران و جهان، نقد ادبي، ادبيات کهن، فلسفه، تاريخ، سياست، جامعه‌شناسي، روان‌شناسي، معماري و کتاب‌هاي سينمايي و نمايشي و ديگر هنرها را تهيه کنيد.
کتاب خارجی
شهرِكتاب مركزي همه‌ساله، كتاب‌هاي خارجي به‌ويژه در بخش هنري و بيشتر حاوي منابع مصور را وارد كشور مي‌كند. شهركتاب ابن‌سينا افزون بر اين، از چندين مركز پخش، كتاب‌هاي هنري و ادبي متنوعي به زبان‌هاي خارجي خريداري كرده و به دست علاقه‌مندان اين حوزه مي‌رساند.