مهارت‌آموزی
بسياري از تجهيزات آموزش مهارت‌هاي اوليه را در سنين مختلف مي‌توان از اين بخش تهيه كرد. از مهارت كودكان در به‌كار گرفتن انگشتان تا مهارت در ساخت ماكت‌هاي بزرگ ساختمان‌ها در اين بخش موجود است.
بازی‌های فکری
اين‌بازي‌ها از موثرترين ابزار لازم براي پرورش فكري و خلاقيت‌هاي كودكان و نوجوانان هستند. گرداننده‌گان فروشگاه اعتقاد دارند بازي‌هاي فكري تاثير بهتري نسبت به بازي‌هاي كامپيوتري دارد. مجموعه‌ جورچين‌هاي استاندارد و همچنين وسايل ساخت و ساز در اين بخش گردآوري شده است.
دیداری و شنیداری
شنيدن قصه و موسيقي خوب، و ديدن فيلم و كارتون آموزنده براي بچه‌ها هميشه جذاب بوده است. در بخش كودك مجموعه‌اي هم از اين آثار تهيه و ارائه شده است. اين فرآورده‌ها در قالب سي‌دي و دي‌وي‌دي عرضه مي‌شود.
کتاب خارجی
اين كتاب‌ها از جلوه‌هاي بصري برخوردارند و معمولاً از كتاب و ديگر ابزار بازي و سرگرمي تلفيق شده‌اند. كتاب‌هاي عروسكي، كتاب‌هاي لمسي و حركتي، كتاب-اسباب‌بازي، كتاب-كيت و ديگر كالاهاي اين بخش براي بچه‌ها بسيار جذاب‌اند.
کودک و نوجوان
در اين بخش فروشگاه كه 120 متر وسعت دارد همه چيز براي كودكان و نوجوانان مهيا شده است. هرآن‌چه براي پرورش، خلاقيت و توانمندي ذهن، و يا مهارت‌آموزي اين سازنده‌گان فرداي ايران بخواهيد.

كليه‌ كالاهاي اين بخش در قفسه‌هاي سني پيش‌دبستان، كودك و نوجوان طبقه‌‌بندي شده‌اند. براي حركت تكاملي كودكان در استفاده از اين بخش و جلوگيري از مايوس شدن آنان پيشنهادات همكاران شهركتاب ابن‌سينا موثر است. اگرچه مجموعه‌سازي براي كودكان و نوجوانان دشوار است اما همكاران اين بخش بيشترين تلاش را دارند تا راهنماي شما باشند. در اين بخش انواع کتاب‌هاي داستان، علمي و آموزشي، پيش‌دبستاني و ادبيات كودك و نوجوان در ژانرهاي مختلف تهيه شده است. كالاهاي اين بخش عبارت‌اند از:
بسته‌های علمی
بسته‌هاي آموزشي، كيت‌هاي علمي و ابزارهاي آزمايشگاهي از جمله كالاهاي اين بخش هستند. اين تجهيزات بيشتر در حيطه‌ي زيست‌شناسي، فيزيك و شيمي تهيه و ارائه شده‌اند. ابزارهايي مانند ميكروسكوپ و تلسكوپ و ديگر تجهيزات آزمايشگاهي و يا كيت‌هاي الكترونيك نيز در اين بخش عرضه‌ مي‌شود. حتي ابزار گرد‌آوري حشرات و يا خشك‌كردن گياهان نيز در اين بخش يافت مي‌شود.