برنامه‌های فرهنگی
شهرکتاب ابن‌سينا برنامه‌هاي متنوعي را براي آشنايي بهتر و بيشتر مراجعان خود با پديدآورنده‌گان آثار ادبي و هنري برگزار مي‌كند. رونمايي از آلبوم‌ موسيقي و كتاب، با حضور آهنگ‌ساز و نوازنده يا نويسنده و مترجم و همچنين منتقدان و اهالي هنر، به همراه اجراي قطعاتي از موسيقي و يا قرائت بخش‌هايي از كتاب، برنامه‌ي هفتگي اين شهركتاب است. همچنين امكان ديدار مراجعان و مشتريان با مشاهير ادب و انديشه و موسيقي در پي دعوت از ايشان، برنامه‌اي است كه گرداننده‌گان شهركتاب ابن‌سينا از آن دريغ نمي‌كنند.
خدمات
مشاوره در انتخاب
موسيقي و فيلم همواره نزد فرهنگ‌دوستان از جذابيت ويژه‌اي برخوردار است. به همين دليل در شهرِ كتاب ابن‌سينا نيز به اين موضوع به صورت ويژه نگاه شده و بخش بزرگي از فروشگاه به صورت قفسه باز به آن اختصاص داده شده است. در اين بخش انواع سي دي، وي سي دي و دي وي دي بر اساس طبقه‌بندي موسيقي ايراني شامل موسيقي سنتي، پاپ، محلي و آييني گردآوري شده است. آثار موسيقي خارجي شامل آثار باکلام و بدون کلام هستند. بخش‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ فيلم‌هاي ايراني و خارجي نيز از بخش‌هاي پر رونق است. آثار موسيقي کلاسيک از بزرگترين آهنگسازان جهان در شكل‌هاي سي. دي. و دي. وي. دي. عرضه مي‌شوند. در اين بخش به شكل ويژه‌ در روزهاي خاصي از هر هفته مشاوره و شناساندن آثار به علاقه‌مندان از سوي متخصصان آن انجام مي‌شود.

ثبت سفارش
هيچ كتاب فروشي نمي‌تواند تمامي كتابهاي منتشره را مجموعه‌سازي كند. اما شهركتاب ابن‌سينا تلاش مي‌‌كند تا با ثبت سفارش كتاب‌هایی كه در مجموعه‌ي خود ندارد نيازهاي ضروري فرهنگي مراجعان را تامين كند. براي اين كار مسئولان هر بخش با ثبت مشخصات سفارش و تلفن متقاضي در كوتاه‌ترين فاصله زماني مورد درخواست را تامين كنند.

مجموعه‌سازی کتابخانه‌ها
استفاده بهينه از بودجه در كتابخانه‌ها كاري بسيار كارشناسي و دقيق است و به اين منظور مي‌بايست در جريان انتشارت روز و كتاب‌هاي موجود در بازار بود. از سوي ديگر هر كتابخانه با توجه به طيف مخاطبان خود مي‌بايست علاوه بر انتخاب كتاب‌هاي متناسب، درصد و نسبت معيني را براي هر موضوع انتخاب كند. كارشناسان كتابداريِ شهركتاب ضمن تهيه خطِ مشيِ مناسب براي هر كتابخانه‌، بر آن اساس، خدمات مشاوره، انتخاب، و نهايتا تامين كتاب‌هاي مناسب را به عهده خواهند گرفت.

نمایشگاه کتاب
شهرکتاب تامين كالاهاي مورد نياز براي برگزاري نمايشگاه‌هاي كتاب در مراكز آموزشي و فرهنگي منطقه را به عهده مي‌گيرد. تاكنون نمايشگاه‌هاي متعددي در مراكز آموزشي شهرك غرب، طي سال‌هاي گذشته برگزار شده است.